Takie pytanie zadaje większość rodziców. Pytają o to jak karmić dziecko które jeszcze nie siedzi, czy można już sadzać dziecko, kiedy gondolę zmienić na spacerówkę. Każdemu odpowiadam tak samo – jak będzie gotowe to samo usiądzie.
Dzieci siadają z pozycji bocznej czyli amfibii lub z pozycji czworaczej. Kiedy dziecko osiągnie te umiejętności na pewno samo usiądzie 😉👶
Należy pamiętać, że:
– nie należy podpierać dziecka poduszkami żeby siedziało,
– nie wolno podciągać dziecka za rączki do pozycji siedzącej – jest to próba trakcji o której już pisałam i nie jest ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha,
– nie należy sadzać dziecka na swoich kolanach, tak żeby opierało plecy o brzuch rodzica. Często dzieci w tej pozycji podciągają się do siadu w nieprawidłowym wzorcu. Często jest tak że dzieci wcale nie chcą jeszcze siedzieć a bardziej chodzi o to że chcą zobaczyć co jest wyżej, co jest na stole, itd. Dlatego ta pozycja jest dla dziecka bardzo atrakcyjna ale obciąża układ mięśniowo-kostno-stawowy.
Zdrowo rozwijające się dziecko samodzielnie usiądzie między 8 a 10 miesiącem życia.
Jeżeli dziecko nie siada samodzielnie, siada w sposób nieprawidłowy, siedzi zawsze z podwiniętą jedną nogą, zawsze siada w siadzie „W” lub nierównomiernie obciąża pośladki jest to powód do konsultacji ze specjalistą.
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst „Kiedy moje dziecko usiądzie? FIZJOHOME”
504
Liczba odbiorców
30
Aktywność
Promuj post
8
3 udostępnienia
Lubię to!

Komentarz
Udostępnij